04 ارديبهشت 1397 ساعت 14:03

حجاب، حافظ کمال و ارزش زنان و مردان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام، حجت‌الاسلام عبدالله ساجدی، مسئول امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام، در همایش حجاب و عفاف در مجتمع ارشاد ایلام، اظهار کرد: حجاب و پوشش، مقوله ای برای نگاه داری از از چیزهای با ارزش وجود انسان است.
وی، با بیان اینکه خداوند متعال علوم خود را درون بطن افراد خاصی قرار می دهد، افزود: این امر به دلیل این است که افردی که نامحرمند به این علوم دستیابی نداشته و خداوند برای این علوم نیز حجاب و پوششی قرار داده است.
حجت‌الاسلام ساجدی، با اشاره به اینکه افرادی با گرفتن روزه، چله نشینی و عزلت گرفتن وخودش را از انظار عمومی مخفی کردن این علوم را مشکوف می شوند، تصریح کرد: این امر مصادیقی فراوانی در بین عالمان دینی در جامعه اسلامی دارد و که با رنج و مرارت و حفظ ارزش های انسانی خود، پرده ای از حقایق برای آنان باز شد.
مسئول امور مبلغین تبلیغات اسلامی استان ایلام، با بیان اینکه دور کردن حجاب و عفاف در حقیقت اعلام کم ارزشی وجود انسان است، گفت: حجاب محدودیت نسیت و باعث می شود کمالات ظاهری و عرفانی انسان حفظ شود.
وی، با بیان اینکه خداوند ارزش ها و وجود گرانبهایی در اختیار انسان قرار داده است، ابراز کرد: با حفظ حجاب و پوشش اسلامی اجازه نمی دهیم دیگران در این ارزش وجودی انسان تصرف کنند و با حفظ حجاب انسان مواظب از ارزش درونی خود است.
حجت‌الاسلام ساجدی، یادآور شد: پوشش و عفاف از آن جهت که یک امر فطری است و برای حیات اجتماعی انسان ضرورت دارد، در ادیان و مذاهب الهی دارای جایگاه خاصی است، تمام ادیان آسمانی حجاب و پوشش را بر زن واجب و لازم شمرده اند و جامعه بشری را به سوی آن فرا خوانده اند.
مسئول امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام، با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف باید از دوران کودکی آموزش داده شود، خاطرنشان کرد: پدران و مادران در خانواده نقش مهمی در رعایت این فرهنگ ناب اسلامی و همچنین حفظ این الگوی اسلامی در بین فرزندان دارند.
گفتنی است، این همایش به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و با حضور کارکنان این اداره کل در راستای ترویج و توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه برگزار شد.

رفتن به بالای صفحه

Template Design:Dima Group
Sound Clip Photo Sound