04 ارديبهشت 1397 ساعت 14:00

برگزاری دویست و بیستمین جلسه تفسیر قرآن در ایلام

خداوند برای تمامی موجودات عالم رزق و روزی کافی مقرر کرده است و علاوه بر رزق های مادی، رزق های معنوی فراوانی از ناحیه خداوند سبحان بر عالم وجود،ساری و جاری می باشد و خداوندی که خلقت آسمان ها و زمین را در شش درون محقق کرده است و عالم حیات را بر اساس آب که هیچ موجود زنده ای بدون آب نمی تواند به حیات مادی خود ادامه دهد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام،در این جلسه آیات 6تا12سوره هود تلاوت و توسط حجت‌الاسلام شریفی راد تفسیر شد.
در این جلسه تفسیر حجت‌الاسلام شریفی راد گفت:خداوند برای تمامی موجودات عالم رزق و روزی کافی مقرر کرده است و علاوه بر رزق های مادی، رزق های معنوی فراوانی از ناحیه خداوند سبحان بر عالم وجود،ساری و جاری می باشد و خداوندی که خلقت آسمان ها و زمین را در شش درون محقق کرده است و عالم حیات را بر اساس آب که هیچ موجود زنده ای بدون آب نمی تواند به حیات مادی خود ادامه دهد.
وی گفت: از جمله اهداف اصلی خلقت و آفرینش عالم وجود بستری است برای ابتلاء و امتحان انسانها، تا از رهگذر آن بتوانند به مقام شکر و بندگی خالصانه که منجر به سعادت و کمال آنان شود، دست یابند.

وی در ادامه افزود:بر اساس فرمایش امیرالمونین(ع)زندگی هر انسان به دو قسمت(یوم لک ویوم علیک)که در رفاه وآسایش انسان باید از اسراف پرهیز نماید و شکر گذار نعمت های الهی باشد و در بلائ و مصیبت باید صبر وپایداری پیشه کند و در هر صورت انسان مورد ابتلاء و امتحان الهی واقع می شود و راه رسیدن به سعادت و کمال، ایمان همراه با صبر و عمل صالح می باشد.

رفتن به بالای صفحه

Template Design:Dima Group
Sound Clip Photo Sound