04 ارديبهشت 1397 ساعت 14:11

منابع محتوایی

تدوين آيين‌نامه صدور مجوز ملي تشكل‌هاي ديني

مديركل تشكل‌هاي ديني و مراكز فرهنگي معاونت امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي از تدوين آيين نامه صدور مجوز ملي تشكل‌هاي ديني خبر داد و گفت:اين آيين‌نامه در مرحله بررسي در کميته‌هاي تخصصي مربوطه هست که اميد است به زودي ابلاغ کشوري آن انجام شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، رضا معممي مقدم افزود: از آنجايي که يکي از اهداف و مأموريت‌هاي جدي سازمان تبليغات اسلامي حمايت از تشکل‌هاي ديني است و در اين راستا سازمان فعاليتهاي زيادي را انجام داده است، لذا يکي از اين حمايتها ايجاد پشتوانه قانوني و صدور مجوز اين نوع تشکل‌هاست.

 

وي ادامه داد: در حال حاضر در سطح کشور حدود 85 هزار تشکل ديني در حال فعاليت هستند که همگي زير نظر سازمان فعاليت خود را ادامه مي‌دهند. اين تشکلها به 6 دسته هيئت مذهبي، انجمن هاي اسلامي، کانون هاي فرهنگي و نيز مياني تخصصي‌ها ـ شوراي هيئات مذهبي، کانون مداحان و اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي ـ تقسيم مي‌شوند.

معممي مقدم تصريح كرد: تاکنون هيچ کدام از اين نوع تشکل‌ها به جز اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي در سطح ملي فعاليت نداشته‌اند ولي بسياري از آنها اين توانايي را دارا بوده‌اند و عده‌اي نيز درخواست صدور مجوز ملي را ارائه داده‌اند. از اين رو اداره کل تشکل‌هاي ديني و مراکز فرهنگي اقدام به تدوين آيين‌نامه اي به نام «آيين‌نامه اجرايي تاسيس و فعاليت تشکل هاي ديني و مراکز فرهنگي ملي سازمان تبليغات اسلامي» كرد که اين آيين‌نامه در مرحله بررسي در کميته‌هاي تخصصي مربوطه هست که اميد است به زودي ابلاغ کشوري آن انجام شود.

مديركل تشكل‌هاي ديني و مراكز فرهنگي معاونت امور فرهنگي و تبليغ سازمان تاكيد كرد:هدف سازمان از صدور مجوز هاي ملي اين است که تشکل‌هاي توانمند در عرصه ملي فعاليت داشته تا بتوانند به وظيفه خود در جبهه فرهنگي انقلاب جامه عمل پوشانده و به اهداف از پيش تعيين شده برسند.

 

 

 

رفتن به بالای صفحه

Template Design:Dima Group
Sound Clip Photo Sound